Barwy Chorału ton pierwszy i drugi w wykonaniu scholi benedyktynów tynieckich

W lipcu pisaliśmy na temat płyty z chorałem gregoriańskim pt. „Gemma Caelestis”, która została wydana po 40 latach od ostatniej publikacji.

Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować kolejne dziecko z twórczości benedyktynów tynieckich, mianowicie Barwy Chorału, które jest troszkę innym projektem obejmującym wszystkie osiem tonów, wokół których skupione są hymny i pieśni gregoriańskie.

Jak to możecie przeczytać w opisie produktu, w naszym sklepie internetowym: „to wyjątkowa edycja ukazująca chorał gregoriański nie tylko jako muzykę sakralną, ale jako kod do zrozumienia europejskiej kultury w ośmiu duchowych odsłonach. Choć każda z ośmiu płyt serii jest dziełem samym w sobie, jednak wyrafinowane gusta odkryją niesamowitą satysfakcję z porównywania ze sobą wszystkich ośmiu tonów”.

Aktualnie wydaliśmy dwa tony, które już możecie kupić w internecie. Pod koniec października planujemy wypuścić na rynek III część, którą możecie zobaczyć w zapowiedziach wydawniczych.

Aby lepiej przybliżyć piękno i urok serii „Barwy Chorału”, postanowiliśmy udostępnić dla naszych czytelników kilka utworów z pierwszych dwóch tonów.


Barwy Chorału, ton pierwszy – kup w sklepie on-line


Barwy Chorału, ton drugi – kup w sklepie on-line

komentarz

napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl