Chorał gregoriański w wykonaniu Scholi Benedyktynów, czyli kilka słów o najnowszej płycie „Barwy Chorału, ton trzeci”

Targi Książki dobiegły końca, zakończyły się szczęśliwie i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, jakie osiągnęliśmy. Niezwykła atmosfera i wspaniali ludzie pozostaną we wspomnieniach i już czekamy na kolejną edycję tej największej imprezy książkowej w Polsce.

Dzisiaj chcielibyśmy się podzielić radosną wiadomością o wydaniu kolejnej, trzeciej części płyty z serii „Barwy Chorału”. Przypominamy, że jest to ciąg dalszy projektu, który ma za cel ukazanie w 8 odsłonach wszystkich tonów, jakie mamy w notacji chorałowej.

O idei projektu: „Barwy Chorału to wyjątkowa edycja, ukazująca chorał gregoriański nie tylko jako muzykę sakralną, ale jako kod do zrozumienia europejskiej kultury w ośmiu duchowych odsłonach. Choć każda z ośmiu płyt serii jest dziełem samym w sobie, jednak wyrafinowane gusta odkryją niesamowitą satysfakcję z porównywania ze sobą wszystkich ośmiu tonów.”

Jak zawsze chcemy się podzielić dwoma fragmentami z tejże płyty. Poniżej możecie posłuchać przepięknych utworów: „Te Deum” i „Hic est”.


Barwy Chorału, ton trzeci – kup w sklepie on-line


O chorale gregoriańskim możecie poczytać na PSPOkliknij tutaj.

W naszej ofercie dostępne są jeszcze 3 inne płyty w wykonaniu Scholi Benedyktynów z Tyńca. Taka ciekawostka: wszystkie nagrania zostały wykonane w kościele tynieckim :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl