Co nowego w kwietniu 2015? Najnowsza książka Ojca Leona i ciekawe zestawy promocyjne :)

Kwiecień przyniósł nam „wysyp” nowości książkowych, z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni 🙂 mimo wielu przygotowań do Targów Książki, które odbyły się w Warszawie w dniach 16-19 kwietnia 2015 r., postaraliśmy się, aby nowego materiału nie brakło.

dobrze się prezentuje 🙂 #feniks #TargiKsiążki #tyniec #nagroda

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jacek Zelek (@jzelek)


 
Przy okazji chcemy się pochwalić nagrodą FENIKS 2015, którą otrzymaliśmy podczas Targów Książki, za serię wydawniczą „Źródła monastyczne”. Jak czytamy na dyplomie:

Monumentalna, licząca ponad 70 tomów seria, złożona z kilku tematycznych podserii, która ukazuje się od 1993 roku. Bezcenny zbiór polskich tłumaczeń klasycznych tekstów greckich i łacińskich dotyczących monastycyzmu wczesnego i średniowiecznego oraz wybór profesjonalnych naukowych opracowań poświęconych tematyce monastycznej.

W osobnym wpisie przygotujemy krótką relację z Targów Wydawców Katolickich i podzielimy się zdjęciami, a mamy bardzo fajny i radosny materiał 🙂 Aby nie przedłużać, poniżej znajdziecie nasze nowości książkowe i dwa zestawy promocyjne:
 

radosc-ewangelicznaRadość ewangeliczna

Dzielenie się Ewangelią jest bardzo na czasie. I ten tomik (…) nie chce być jeszcze jednym owocem naukowej egzegezy, ale owocem refleksji mnicha, który od pół z górą wieku nie rozstaje się z Pismem Świętym. Autor będzie szczęśliwy, jeśli kogokolwiek wesprze w jego dążeniu do Światła w oparciu o karty Objawienia.
 
 
 
 


 

pisma-tom-2Pisma, tom 2. Rozważania o modlitwie i o miłości Boga

Pisma błogosławionego Pawła Giustinianiego, założyciela Kongregacji Eremitów Kamedułów Góry Koronnej, które przedstawiamy w niniejszym drugim tomie jego Opera omnia, stanowią okazję, żeby zastanowić się nad tym, jak można przeżywać i urzeczywistniać wzniosłe doświadczenia duchowe, nawet jeśli wydaje się, że opiera się ono głównie na woli i na chęciach.
 
 


 

jan-kasjan-audiobookRozmowy o modlitwie – audiobook

Jeden z klasycznych tekstów poświęconych modlitwie. Napisany w oparciu o spotkania z mnichami w Egipcie, przez jednego z najwybitniejszych Ojców monastycyzmu zachodniego. Płyta w formacie MP3. Czyta Jan Paweł Konobrodzki OSB, benedyktyn tyniecki. Całkowity czas nagrania: 2 godz. 22 min.
 
 
 
 


 

„Reguła” św. Benregula-audiobookedykta / II księga „Dialogów” – audiobook

Tłumaczenie „Reguły” św. Benedykta z Nursji i II Księgi „Dialogów” św. Grzegorza Wielkiego, poświęconego życiu Patriarchy Mnichów Zachodu. Dzieło św. Grzegorza stało się jednym z najsłynniejszych tekstów hagiograficznych i wzorem dla późniejszych żywotów. Płyta w formacie MP3. Czyta Stefan Sumiński OSB, benedyktyn tyniecki. Całkowity czas nagrania: 4 godz. 29 min.
 
 


 

zestaw-jan-kasjanZestaw promocyjny o modlitwie

Istotnie, niewiele modli się ten, kto modli się tylko wtedy, gdy klęczy, a w ogóle nie modli ten, kto klęcząc ma serce pełne rozproszeń. Jacy więc chcemy być podczas modlitwy, tacy musimy być przed nią, albowiem jakość modlitwy zależy od stanu, który ją poprzedza.  (Rozmowa X,14) Zestaw zawiera książkę „Rozmowy o modlitwie” Jana Kasjana + płytę z nagraniem w wersji mp3.
 
 


 

zestaw-regulaZestaw promocyjny św. Benedykta

Słuchaj, synu, nauk mistrza i nakłoń ku nim ucho swego serca. Napomnienia łaskawego ojca przyjmuj chętnie i wypełniaj skutecznie, abyś przez trud posłuszeństwa powrócił do Tego, od którego odszedłeś przez gnuśność nieposłuszeństwa. (Reguła św. Benedykta, Prolog) Zestaw zawiera książkę „Reguła” św. Benedykta + płytę z nagraniem w wersji mp3
 
 


 

jestesmy-ludzmiJesteśmy ludźmi i nie wiemy kim jesteśmy

Pytanie: Kim jestem? jest niezmiernie ważne w naszym życiu. Trzeba sobie bowiem zdać sprawę z tego, kim jesteśmy i o co chodzi w naszym życiu, gdyż kiedy tego nie wiemy, szukamy czegoś, nie wiedząc czego właściwie. To podobnie jak gdybyśmy dostali jakieś wspaniałe urządzenie, o którym nie wiemy, jak działa. Możemy je wówczas bardzo łatwo zniszczyć, próbując używać niezgodnie z jego przeznaczeniem.
 
 


 

teatr-w-bibliiTeatr w Biblii

Teatr w Biblii omawia biblijne „instrukcje sceniczne” dotyczące czasu, przestrzeni, przemieszczeń bohaterów, kostiumów, rekwizytów, oświetlenia i innych elementów teatralnych, które zawarte są w tekście ksiąg i współtworzą ich treść. Książka zajmuje się także zagadnieniem „pozascenicznej” obecności Boga.
 
 
 
 


 

paradoks-ziarna-pszenicyParadoks ziarna pszenicy

Katarzyna Mechtylda de Bar (1614–1698) – założycielka Instytutu Benedyktynek od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu (zwanych sakramentkami). Wybitna postać odrodzenia religijnego we Francji XVII wieku. Charakterystycznym rysem jej duchowości jest skoncentrowanie na misterium paschalnym Chrystusa, w które zostaliśmy wszczepieni przez chrzest i które uobecnia się podczas każdej Eucharystii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl