Klasyka duchowości kartuskiej – „List” Guigona II do pobrania za darmo!

„List” Guigona nie jest wielki, dlatego zachęcamy każdego do jego przeczytania. Nie sądźcie, że to tekst wyłącznie dla kontemplatyków gdzieś za siedmioma górami i siedmioma lasami; nie – lectio divina to ćwiczenie, które Katechizm Kościoła Katolickiego zaleca wszystkim wierzącym. Jego schemat jest prosty: to wpierw lectio (czytanie), meditatio (rozważanie), oratio (modlitwa) i contemplatio (kontemplacja). Guigon opisuje te etapy z niezwykłą wnikliwością, w swych wyjaśnieniach mocno opierając się o naukę Pisma Świętego, które z taką miłością zgłębiał.

„List” pomoże Wam wejść na ścieżkę kontemplacji, która stoi otworem przed każdym chrześcijaninem. Brama do niej jest ciasna, gdyż lektura Pisma z początku może sprawiać trudności – i w jakimś stopniu zawsze będą one powracać. Jest to jednak droga, która w pewny sposób prowadzi do jedności z Bogiem.

pobierz

Plik z „Listem” możecie pobrać bardzo łatwo, mianowicie za pomocą aplikacji Pay with a Tweet, tak jak w przypadku poprzednich tekstów – po podzieleniu się informacją o akcji otrzymacie plik (*.pdf, *.epub, *.mobi). Liczymy, że lektura tego tekstu zachęci Was do zagłębienia się w duchowość Zakonu Kartuzów. W ofercie naszego wydawnictwa znajdziecie książki, które poprowadzą Was dalej: niegdyś recenzowane konferencje kartuskie „Rana miłości” oraz pozycje poświęcone lectio divina„Boże czytanie” o. Augustyna Jankowskiego (w środku również znajdziecie „List” Guigona) i „Przemodlić słowo” Enzo Bianchiego.

„Błogosławiony człowiek, którego duch pragnie stale utrzymywać się na tych czterech stopniach” – pisze Guigo, mając na myśli etapy lectio divina. – „Ów człowiek sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę, w której u­kry­­ty jest tak pożądany skarb, i może zatrzymać się oraz zobaczyć, jak słodki jest Pan”. Odkrycia tego skarbu wraz z braćmi kartuzami życzymy Wam z całego serca.

napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl