Kontemplatywna modlitwa na dziś – NOWOŚĆ

Z wielką radością oddajemy do rąk czytelników naszą najnowszą pozycję książkową „Medytacja Chrześcijańska” autorstwa Ernesta E. Larkina OCarm.

Autor podejmuje bardzo ważny temat modlitwy w wersji Johna Maina OSB, którą popularnie nazywamy medytacją chrześcijańską. Obecnie jest to kwestia szeroko dyskutowana i wywołująca nieraz skrajne opinie.

Ernest E. Larkin podejmuje wyzwanie udzielenia odpowiedzi na zasadnicze pytania: czym jest medytacja chrześcijańska? Jak się modlić? Czy mantra jest zagrożeniem? Dzięki tej pracy możemy zrozumieć to, co zapoczątkował John Main OSB i fundamentalne założenia, które mu przyświecały w zakładaniu Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej.

Książka jest duchową podróżą autora w kierunku kontemplacji, do której pragnie porwać każdego. Znamienne jest to, że omawiana książka, „Medytacja Chrześcijańska”, jest ostatnim dziełem autora przed śmiercią. Jest to swoiste zwieńczenie życia i podejmowanych inicjatyw przez Ojca Ernesta E. Larkina.

Jak to pięknie powiedział Laurence Freeman OSB: Książka o medytacji chrześcijańskiej Ernesta Larkina jest nie tylko refleksją nad jego własnym poszukiwaniem i głębokim doświadczeniem modlitwy, ale także źródłem wiedzy o chrześcijańskiej tradycji kontemplacji. Została napisana przez człowieka o wielkim umyśle i wielkim sercu.

W najbliższym czasie na naszym blogu opublikujemy recenzję i fragment książki „Medytacja chrześcijańska”. Jeżeli chcecie być na bieżąco, a nie macie za bardzo czasu na przeglądanie bloga, możecie zapisać się do naszego newslettera (po prawej stronie znajdziecie formularz zapisu) :).


Ernest E. Larkin, „Medytacja Chrześcijańska” – kup w księgarni on-line


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl