Mnisi i biskupi z okolic Teb. Wideorelacja ze spotkania z profesor Ewą Wipszycką

Ostatnio pisaliśmy na blogu o spotkaniu z panią profesor Ewą Wipszycką, które odbyło się 9 grudnia 2014 w Instytucie Historii UJ. Dzisiaj chcielibyśmy się podzielić z Wami wideorelacją z tego wydarzenia, jak również paroma zdjęciami z podpisywania książek przez panią profesor.

Jak już wiecie pani Ewa Wipszycka to zasłużona postać tak dla świata nauki, jak i dla naszego Wydawnictwa. Nie tak dawno wydaliśmy jej najnowszą książkę o mnichach i klasztorach w późnoantycznym Egipcie „Drugi dar Nilu”, która jest najbardziej kompetentnym studium nad mnichami egipskimi doby późnego antyku.

Jak czytamy we Wstępie do książki „Drugi dar Nilu”:

Autorka jest związana z wydawnictwem TYNIEC od samego początku jego istnienia. Benedyktyni tynieccy zawsze mogli liczyć na pomoc Pani Profesor w różnych inicjatywach, które próbowali podejmować. Owocem współpracy są nie tylko tomy opracowane przez Panią Profesor, lecz także recenzje wydawnicze dla kolejnych publikacji czy niezliczone konsultacje podejmowane przy okazji przeróżnych prac redakcyjnych dotyczących starożytności.

i jeszcze zdjęcia:


Prof. Ewa Wipszycka jest historykiem i papirologiem; w badaniach naukowych koncentruje się na historii Egiptu od czasów Aleksandra Wielkiego; wiele uwagi poświęca okresowi późnego antyku. W bogatym dorobku naukowym autorki znajdują się między innymi: Vademecum historyka starożytnej Grecji i Rzymu (t. 1–3), Historia starożytnych Greków (t. 1–3), Kościół w świecie późnego antykuO starożytności polemicznieMoines et communautés monastiques en Égypte: (IVe–VIIIe siècles)Drugi dar Nilu, czyli o mnichach i klasztorach w późnoantycznym EgipcieChrześcijaństwo starożytnego Egiptu. Polecamy rozmowę z prof. Ewą Wipszycką, którą przeprowadził Szymon Hiżycki OSB Mnisi – nie tylko ci święci.


Skorzystaj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl