Nieznane konferencje duchowe o. Piotra Rostworowskiego ujrzały światło dzienne – NOWOŚĆ: „Miejsce łaski” już dostępne w księgarni on-line

Kochani, jesteśmy już świeżo po przeprowadzce i powoli nasze Wydawnictwo, po dłuższym okresie przestoju, nabiera rozpędu 🙂 zarówno patrząc od strony pracy drukarni, jak i realizacji zamówień internetowych i hurtowych (choć jednak jeszcze przez jakiś czas będą nieznaczne opóźnienia).

Do Waszych rąk oddajemy naszą świeżutką NOWOŚĆ„Miejsce łaski”, której autorem jest znany benedyktyn-kameduła o. Piotr Rostworowski. Książka jest zbiorem, nieznanych dotąd, konferencji duchowych, jakie wygłosił ojciec Piotr przy różnych okazjach, jako przełożony i rekolekcjonista.

Nasza NOWOŚĆ czeka na Ciebie w księgarni on-line

W najbliższym czasie, zarówno na blogu wydawniczym, jak i portalu benedyktyńskim, ukażą się materiały poświęcone tej niezwykłej postaci, jaką był o. Piotr Rostworowski, który oprócz tego, że prowadził niezwykle aktywne życie zakonne jako przełożony, łączył je z głębokim życiem wewnętrznym, co widać w jego tekstach i w wygłoszonych przezeń konferencjach.

Poniżej, jak zwykle, zrobiliśmy dla ułatwienia zestawienie publikacji o. Piotra Rostworowskiego, jakie możecie znaleźć w naszej księgarni on-line:

 

miejsce-laski

Miejsce łaski

Bóg zawsze jest najwierniejszym towarzyszem duszy ludzkiej. Są jednak miejsca i czasy w osobistej historii każdego człowieka, kiedy Pan dotyka nas szczególnie, gdzie intensywniej obdarza nas swoją łaską. Odnajdujemy wtedy „miejsce łaski” (może lepiej powiedzieć, że to ono odnajduje nas).

 

 


 
wytrwale-kochaj-boga

Wytrwale kochaj Boga

Ojcu Piotrowi przyszło głosić konferencje w bardzo trudnym czasie. W kraju trwał stan wojenny, przyszłość była niepewna, brakowało wszystkiego. Stąd charakter jego wypowiedzi: stanowczy i konkretny, a jednocześnie niosący pokój i nadzieję. W tekście pojawiają się odniesienia do ówczesnej sytuacji polityczno – społecznej, które pozostawiliśmy bez zmian.

 

 


 

wiernosc-lasce

Wierność łasce

Konferencje wygłoszone w Zakopanem, w 1962 r. do duszpasterzy akademickich o kierownictwie duchowym zaawansowanych. Uwagi Autora mogą być przydatne szczególnie dla duszpasterzy grup modlitewnych i ruchów katolickich.

 

 


 

w-glab-misterium

W głąb misterium

Rekolekcje dla studentów prowadzone w 1972 roku przez ojca Piotra Rostworowskiego odbiły się szerokim echem i stały swoistą legendą. Wiele osób, które w nich uczestniczyło, twierdzi, że miały niemal przełomowe znaczenie w ich życiu.

 

 


 

w-glab-misterium-audiobook

W głąb misterium – audiobook

Rzeczywiście, do dziś uderza niezwykła aktualność głoszonych wówczas nauk, choć od tego czasu minęło ponad trzydzieści lat. Dlatego też w niniejszym zbiorze postanowiliśmy przypomnieć je Państwu wierząc, że i dziś, podobnie jak wówczas, pomogą wielu odnaleźć swoją drogę.

 

 


 

swiadectwo-boga

Świadectwo Boga

Autor stara się przypomnieć najprostsze i najważniejsze prawdy dotyczące wiary chrześcijańskiej, przede wszystkim to, że nie jest ona światopoglądem, ale przyjęciem samego Boga, jako Osoby. Dlatego nie da się jej oddzielić od miłości. Wejście w więź z Bogiem pociąga dopiero za sobą przyjęcie wszystkich prawd objawionych.

 

 


 

w-szkole-modlitwy

W szkole modlitwy

Mistrz duchowości – o. Piotr Rostworowski tą lekką w stylu ale bogatą w treść książeczką przekonuje, że: „Człowiek nie jest przede wszystkim pracownikiem o określonym zawodzie, ale jest z natury swej i z powołania adoratorem Boga i znawcą Boga. Musi mieć na to czas, czyli czas na modlitwę.”

 

 


 

medytacje-nad-psalmami

Medytacje nad psalmami

Spisane przy różnych okazjach refleksje o. Piotra Rostworowskiego, benedyktyna a potem kameduły, na temat psalmów, które stanowią fundament codziennej modlitwy liturgicznej Kościoła. O. Piotr odsłania przed nami ich wielką głębię i jednocześnie aktualność dla nas.

 

 


 

kierownictwo-duchowe

Kierownictwo duchowe

Bezpośrednią konsekwencją liczenia się kierownika duchowego z Bogiem jest liczenie się z człowiekiem, szacunek dla duszy. Kierownictwo musi być ściśle dostosowane do osoby. Bo człowiekowi pomóc można jedynie po linii wierności jego zasadniczym własnym tendencjom rozwojowym, które otrzymał od Stwórcy.

 

 


 

zyc-wiara-w-swiecie

Żyć wiarą w świecie

Kiedy Bóg stworzył świat, widział, że jest on dobry i piękny, ale nie znajdował w tym świecie oddźwięku, nie było w nim nikogo, kto mógłby odpowiedzieć Stwórcy, rozmawiać z Nim. I wtedy Bóg stworzył człowieka, stworzył go dla dialogu z samym sobą, ażeby miał z kim rozmawiać.

 

 


 

wiara-nadzieja-milosc

Wiara, nadzieja i miłość

Jest dziełem dobroci Bożej, że Pan Bóg nakazał człowiekowi tylko to, co jest jego największym szczęściem. Człowiek jest stworzony do miłości i największym szczęściem jego jest miłość. Pan Bóg chce tylko tego, żebyśmy żyli w pełni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl