Nowa książka Johna Maina OSB „Pałające serca” już w sprzedaży…

Współczesna kultura wprowadziła głęboki rozdział między tym, co święte, a tym, co świeckie. Wszyscy go doświadczamy, zarówno głęboko wierzący, jak i ci, którzy odrzucają jakąkolwiek wiarę. Psychologiczne i socjologiczne konsekwencje tego rozłamu wyrażają się w niepełnym postrzeganiu świata, w jakim żyjemy. Prawa rządzące ekonomią, polityką czy showbiznesem różnią się od tych, które obowiązują w niedzielę w kościele czy życiu prywatnym. Codzienna praktyka medytacji, jak jej nauczał o. John Main, wywołała zdumiewające rezultaty w życiu ludzi, którzy borykali się z tą dwoistą wizją postrzegania świata. Medytacja stała się siłą leczącą rozległy obszar ich życia, który dotąd był wyłączony spod wpływu sacrum. Niepostrzeżenie, jak nasienie w ziemi, które kiełkuje i rośnie (Mk 4,27), powtarzana z wiarą chrześcijańska mantra dokonuje dzieła zjednoczenia naszej rozbitej osobowości i zaczynamy coraz wyraźniej dostrzegać głęboki związek miedzy nami a naturą i całą rodziną ludzką.

John Main nie twierdził, że „droga mantry”, której on uczył, a teraz uczy powstała wokół jego nauczania Światowa Wspólnota, to jedyna droga do kontemplacji w życiu chrześcijanina.  Zdawał sobie jednak dobrze sprawę, że jakaś droga jest konieczna i że niezbędnym jej elementem będzie wierność duchowej dyscyplinie. Dostrzegł również, że powrót do radykalnej prostoty w medytacji chrześcijańskiej pierwszych mnichów jest tym, czego współcześni chrześcijanie bardzo potrzebują i za czym podświadomie tęsknią.

Książka Pałające serca, opracowana wspaniale przez Gregory’ego Ryana, pokazuje, jak nauki o. Johna Maina zakotwiczone są w słowie Nowego Testamentu. Dostarczy ona czytelnikowi rozpoczynającemu praktykę medytacji chrześcijańskiej bogatego wglądu w to, jak Słowo Boże wyłania się i ukazuje swój blask w ciszy. Tym, którzy już są na drodze tej pielgrzymki, książka ta będzie dla ich ciała i ducha drogocennym wsparciem. Pełna modlitewnego skupienia treść tej książki może posłużyć jako przygotowanie lub zakończenie codziennej medytacji, czyniąc jej praktykę jeszcze bardziej radosną i przejrzystą.


John Main OSB „Pałające serca” – kup w księgarni on-lineMożesz również skorzystać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl