Oswajanie medytacji – o książce Ernesta E. Larkina „Medytacja Chrześcijańska” w Tygodniku Powszechnym

W najnowszym numerze Tygodnika Powszechnego ukazała się recenzja książki Ernesta E. Larkina „Medytacja Chrześcijańska”, pióra Jacka Prusaka SI.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, razem z WCCM, za rzetelne podejście i ocenę książki poświęconej tematowi szeroko dziś dyskutowanemu, czyli medytacji chrześcijańskiej. Słowa otuchy mają szczególne znaczenie po niedawnych wypowiedziach bpa Piotra Libery i ostatniej książce bpa Andrzeja Siemieniewskiego.

Bardzo nam się spodobał fragment tekstu Jacka Prusaka SI, w którym pisze o zasadności i poprawności takiej formy modlitwy w dzisiejszym Kościele:

Jego książka osłabia lęki przed nieortodoksyjnością tej formy modlitwy. Jego zdaniem ujęcie teologii i praktyki medytacji w takim kontekście historycznym pozwala pozbyć się wielu obaw, błędnie formułowanych pod adresem medytacji chrześcijańskiej; z drugiej zaś strony pokazuje, dlaczego właśnie taka forma modlitwy i praktyki duchowej może przybliżyć współczesnych ludzi do Boga i Kościoła.

Zapraszamy naszych czytelników do lektury najnowszego numeru Tygodnika Powszechnego i podjęcia dyskusji na temat medytacji chrześcijańskiej.

tygodnik-powszechny

Na chwilę obecną ukazały się następujące teksty recenzji książki „Medytacja Chrześcijańska. Kontemplatywna modlitwa na dziś”:

napisz komentarz
  • Nigdy nie myślałam, że medytacja może mi w czymś pomóc, ale po wizycie w gabinecie terapii naturalnej i spróbowaniu wiem że medytacja naprawdę pomaga

  • Jestem po terapii alkoholowej, która okazała się skuteczna już przez 5 lat. Dużo mi pomogła modlitwa i medytacja. Nawet człowiek, który był naszym terapeutom, zachęcał nas do tego aby codziennie usiąść, przeanalizować swój dzień, pomyśleć, najlepiej zamknąć oczy, poodychać. Bardzo pomogło i cały czas pomaga, bo staram się to robić w miarę regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl