Podręczniki tynieckiej ikebany ojca Hieronima St. Kreisa OSB

Parę tygodni temu informowaliśmy o kolejnych tomach z serii Drogi Pana i Jego luduDzisiaj udostępniamy dla czytelników nowe publikacje ojca Hieronima St. Kreisa OSB skupione wokół tynieckiej ikebany.

styl_podstawowy_warianty

Style podstawowe i ich warianty

Style podstawowe pomagają ćwiczyć umiejętności potrzebne, aby powstała kompozycja odzwierciedlająca to, co w ikebanie jest najważniejsze – przejaw życia.

Tu komentarz do schematów sygnalizuje, co przez konkretny styl da się wyrazić.

Gdy już dobrze zrozumiemy założenia stylów podstawowych, ta książka poprowadzi nas dalej, pokazując ich kolejne przekształcenia (warianty), oparte na określonych zasadach i dające możliwości budowania nowych komunikatów.

 

katolog_style_podstawowe

Katalog stylów podstawowych i ich wariantów

Nietypowy format tej książki wyjaśni szybko sama zawartość jej następnych stron: uporządkowanie rysunków oraz ich opisy.

W lapidarnej formie jest tutaj podany bogaty materiał, wprowadzający w naukę budowania stylów podstawowych i ich wariantów, opracowanych na potrzeby grupy uczącej się tynieckiej ikebany.

Podręcznik TYNIECKA IKEBANA co i jak pozwala zdobyć umiejętność czytania schematów podstawowych stylów.

 

styl_wolny_i_rzezba_kwiatowa

Styl wolny i rzeźba kwiatowa

Dotąd próbowaliśmy ukazywać naturalne cechy roślin, odczytując ich ekspozycję w naturalnym środowisku, wsłuchiwaliśmy się w rozmowę, jaką prowadzą w odniesieniach do siebie, przyjmując role linii głównych i asyst w stylach podstawowych i wariantach.

Styl wolny daje nam do dyspozycji ogromne możliwości, domaga się jednak, abyśmy wzięli odpowiedzialność (jak przystoi szukającym prawdy i piękna) za komunikat, jaki stawiamy przed odbiorcą.

Układając kwiaty – przemieniajcie siebie i oglądających wasze kompozycje w ludzi uważnych, wrażliwych i słonecznych.


O autorze:

O. Hieronim St. Kreis OSB – urodził się w Krośnie. Profes tyniecki od roku 1983. Studiował teologię w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie; święcenia kapłańskie przyjął w roku 1989. Od roku 1990 pracuje nad zastosowaniem ikebany w liturgii. W latach 1990–2005 realizował dekoracje kwiatowe w kościele tynieckim, kontynuuje od 2013. Opublikował: podręcznik ikebany liturgicznej. Kwiaty w kościele. Tajemnice układania (tomy 1–3b); Święta Rodzina z Nazaretu. Medytacje biblijne; wprowadzenie. Tyniecka ikebana (tomy 1–2); tomiki wierszy: Strumień żółtego piasku, Jak leci, Co się stało, Przed Ikoną, Kołonotatnik, Msza z kolędą.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl