Rozważania liturgiczne na każdy dzień roku – Lectio Divina w praktyce

„Prawdziwe oczekiwanie może dotyczyć jedynie czegoś, co nie przeminie, a tym samym całkowicie nas przerasta…” – w zbiorze rozważań ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB znajdziemy wiele podobnie celnych sformułowań. Ten zbiór homilii na wszystkie okresy liturgiczne oparte są z jednej strony na głębokiej egzegezie biblijnej, z drugiej na bogatym doświadczeniu duszpasterskim oraz wiedzy teologicznej autora.

Wszystkie książki są w cenie promocyjnej + na końcu przesyłamy wyjątkowy zestaw, na którym możecie zaoszczędzić ponad 40 zł 🙂 kto pierwszy ten lepszy…

 

komentarze-liturgiczne-1Adwent i okres Bożego Narodzenia

„Prawdziwe oczekiwanie może dotyczyć jedynie czegoś, co nie przeminie, a tym samym całkowicie nas przerasta…” – w zbiorze rozważań ojca Włodzimierza Zatorskiego znajdziemy wiele podobnie celnych sformułowań.

 


 

komentarze-liturgiczne-2

Wielki Post

Ojciec Włodzimierz zauważa, iż tak jak z modlitwą, tak i z postem – kwestia skuteczności jest próbą prawdziwego otwarcia serca. Otwarcia zmysłów na głos Boga, a nie na głosy naszych potrzeb, gdyż przeważnie to „nasze oczekiwania stanowią największą przeszkodę na drodze modlitwy i spotkania z Bogiem”.

 

 


 

komentarze-liturgiczne-3

Okres Wielkanocny

Wiara, która zna misterium cierpienia, śmierci i zmartwychwstania pozwala nam na nowo, w sposób o wiele głębszy rozpoznać tę prawdę o ogromie daru, jakim jest dla nas wszystko to, co mamy: życie, dom, miłość, wiara, spotkani ludzie, a nawet choroba i nieszczęście, jakie na nas spadają. Poprzez nie w sposób szczególny mamy udział w cierpieniach Chrystusa, a przez to udział w Jego nowym życiu.

 


 

komentarze-liturgiczne-4

Okres zwykły 1-11 tydzień

Nasze życie chrześcijańskie rozpoczyna się od chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Zostaje nad nami wypowiedziana i wezwana cała Trójca Święta. Jesteśmy jej oddani i jednocześnie wprowadzeni w jej życie. Warto sobie uświadomić, co znaczy owo „w imię”. Imię w języku Biblii nie sprowadza się do nazwania kogoś dla odróżnienia go od kogoś innego (…) zawiera w sobie jakieś przesłanie osoby, która to imię nosiła, odsłaniało w jakiś sposób jego istotę.

 


 

komentarze-liturgiczne-5

Okres zwykły 12-23 tydzień

„Na Taborze nastąpiło szczególne spotkanie z Bogiem. Scena posiada niezmiernie bogatą symbolikę. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe (Łk 9,29). Jezus jest doskonałą ikoną Ojca. W tradycji prawosławia mówi się o „światłach Taboru”, promieniującym świetle przebóstwienia człowieka w zjednoczeniu z Bogiem.

 


 

komentarze-liturgiczne-6

Okres zwykły 24-34 tydzień

„Nasza miłość musi przyjąć bardzo konkretny wymiar miłosierdzia w odniesieniu do innych ludzi. Inaczej może być ona li tylko teoretyczna, może być ideą bez zakorzenienia w życiu. Nasze miłosierdzie jest jednocześnie dla nas znakiem rozpoznawczym prawdziwej miłości w naszym sercu. Jeżeli brak w naszym postępowaniu miłosierdzia, to znaczy, że nie ma w nas autentycznej miłości. Oszukujemy samych siebie”.

 


 

komentarze-liturgiczne-7

Zestaw promocyjny: Rozważania liturgiczne na każdy dzień

6 tomów rozważań Pisma Świętego na każdy dzień roku. Znakomity wybór zarówno do osobistych rozważań, jak i do przygotowania homilii. Rozważania w bardzo ciekawy sposób przybliżają Ewangelię, przekazując w kilku zdaniach to, co ważnego mówi do nas Pan danego dnia. Intencją autora jest, aby w oparciu o codzienne rozważania czytań biblijnych, spróbować przemienić swoje życie – stanąć do walki o własne nawrócenie.

 

napisz komentarz
  • „Rozważania” to swego rodzaju codzienny rachunek sumienia na który nie zawsze mam czas. Kiedy już wieczorem zaczynam rozmyślać nad przeczytaną treścią – myśli same uzupełniają co jest nie tak w moim życiu i w przeżytym dniu. Bóg zapłać za tę nieocenioną pomoc. Polecam z serca. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl