Udany poranek z dobrą lekturą i kubkiem Keep Calm and Ora et Labora :)

Przy okazji robienia zdjęć na nasz fanpage, przyszedł nam do głowy pomysł comiesięcznych publikacji propozycji książkowych, które powinny Was zainteresować.

Ufamy, że idea się spodoba i przypadnie Wam do gustu. Wrzesień rozpoczniemy dosyć nietypowo, bo nasze propozycje chcemy pokazać razem z naszym ostatnim HITEM, czyli kubkiem KEEP CALM and ORA et LABORA :).

  • seria książek o acedii, duchowej depresji
  • Sztuka kierowania ludźmi
  • Sądy kapturowe

Kawa czy herbata przy dobrej lekturze zupełnie inaczej smakują i razem tworzą niesłychany klimat spokoju i duchowego odpoczynku. Jednym słowem, tak rozpoczęty dzień zawsze należy do udanych…

W tym miesiącu proponujemy zapoznać się z następującymi tytułami:

  • Acedia dziś – każdy z nas jest zagrożony acedią i kiedyś będzie musiał się z nią zmierzyć. Warto więc sobie zdać sprawę z tej choroby duszy, aby nie powtarzać stale błędów szukania doraźnej pomocy i oskarżania innych, całego świata i Boga o stan naszego ducha.
  • Acedia. Duchowa depresja – wybór tekstów – oto antologia tekstów o acedii, czyli stanie, w którym człowiek pełen jest niechęci, albo wręcz nienawiści, wobec samego siebie, swych zajęć, pracy, miejsca zamieszkania i odczuwa chorobliwą potrzebę zmiany w swoim życiu.
  • Acedia – duchowa depresja – chrześcijanin w tym świecie, obojętnie czy jako mnich czy też świecki, cenobita czy anachoreta, gdy tylko chce wiernie naśladować Pana, wchodzi ciągle w jedno i to samo doświadczenie, które ostatecznie nie jest niczym innym, jak doświadczeniem samego Chrystusa.
  • Sądy kapturowe – niezwykle celne felietony Ojca Leona Knabita. Autor wspaniale sprawdza się w krótkiej, często żartobliwej formie, wydając swoje sądy… o wychowaniu i patriotyzmie, o Unii Europejskiej, o strojach i pornografii, o miłosierdziu i pojednaniu, o szkole i rodzinie, o tolerancji…
  • Sztuka kierowania ludźmi – w relacjach międzyludzkich zawsze dochodzi do pewnego napięcia, gdy pojawia się kwestia kierowania innymi. Czy można nauczyć się kierowania ludźmi? Co charakteryzuje osoby o zdolnościach przywódczych? Czym są różnice między męskim a żeńskim stylem przewodnictwa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl