Weekendowa obniżka cen + premiera dwóch nowych książek

Już w ten weekend do sprzedaży trafią dwa tomy związane z osobą pontyjskego Ojca Pustyni. Pierwszy z nich („Pomiędzy grzechem a myślą”) to zapis rekolekcji internetowych, które wygłosił opat tyniecki, o. Szymon Hiżycki OSB. Drugi wolumin to zestaw tekstów samego Ewagriusza: „O różnych rodzajach złych myśli”, „O ośmiu duchach zła” oraz wybór z „Traktatu o praktyce ascetycznej”.

Ewagriusz mówi o ośmiu złych myślach, czyli – innymi słowy – o ośmiu złych sposobach życia; mówi o tym, że nasze problemy, niejednokrotnie poważne, można rozwiązać na osiem złych sposobów. Pontyjczyk nie twierdzi, że to, czym zajmuje się zła myśl, jest nieistotne; mówi, że to, w jaki sposób myśl rozwiązuje pewien problem, jest obciążone błędem. Zwróćmy uwagę na to, że Ewagriusz nie mówi o grzechach. To nie jest nauka o ośmiu grzechach głównych – to jest nauka o ośmiu rodzajach złych myśli.
 


 

Waszej uwadze polecamy jednak także inne artykuły, dostępne na co dzień w o wiele wyższych cenach. Weekendowa promocja dotyczyć będzie następujących produktów:

 

pomiedzy-grzechem-a-myslaSzymon Hiżycki OSB, Pomiędzy grzechem a myślą. O ośmiu duchach zła Ewagriusza z Pontu(10 zł)

Ewagriusz mówi o ośmiu złych myślach, czyli – innymi słowy – o ośmiu złych sposobach życia; mówi o tym, że nasze problemy, niejednokrotnie poważne, można rozwiązać na osiem złych sposobów. Pontyjczyk nie twierdzi, że to, czym zajmuje się zła myśl, jest nieistotne; mówi, że to, w jaki sposób myśl rozwiązuje pewien problem, jest obciążone błędem. Zwróćmy uwagę na to, że Ewagriusz nie mówi o grzechach. To nie jest nauka o ośmiu grzechach głównych – to jest nauka o ośmiu rodzajach złych myśli.
 


 

antologia-ewagriusza-z-pontuAntologia tekstów Ewagriusza z Pontu o złych myślach (10 zł)

Nauka Ewagriusza o ośmiu duchach zła jest dziś uznawana za klasykę ascetyki chrześcijańskiej. Trudno nam już powiedzieć, czy jest to jego własna, oryginalna doktryna, czy też zaczerpnął ją od wielkich Ojców Pustyni – od Makarego Wielkiego lub od Makarego Aleksandryjskiego – których był uczniem. Być może jest to tradycja jeszcze starsza, której korzenia do dzisiaj nie udało się ustalić; bez względu na to, jest to z pewnością mądrość, która na trwałe weszła do kanonu ascetyki chrześcijańskiej.
 


 

ojca-leona-mysli-na-dobry-dzienLeon Knabit OSB, Ojca Leona myśli na dobry dzień (12 zł)

Książka jest zapisem cyklu krótkich audycji o. Leona Knabita OSB, nadawanych w I Programie Polskiego Radia. Z właściwym sobie ciepłem i optymizmem Ojciec Leon dzieli się z czytelnikami swoimi refleksjami.

Mówi o tym, co znaczy dzisiaj być chrześcijaninem, co w jego życiu powinno być najważniejsze. Przypomina o znaczeniu fundamentalnych wartości, których sens czasem gubimy w codziennym pośpiechu, takich jak: wiara, nadzieja, miłość, dobro, wolność, radość, miłosierdzie, a także cierpienie.
 


 

wez-sie-w-garscLeon Knabit OSB, Weź się w garść, bądź święty (12 zł)

Temat spotkania jest wieloznaczny: MY-ŚWIĘCI. Można to bardzo rozmaicie sobie tłumaczyć: MY ŚWIĘCI, MY a ŚWIĘCI, MY i ŚWIĘCI. Jest to bardzo ważny problem – świętość – który my stawiamy dzisiaj trochę – jeśli mogę użyć tego słowa – bezczelnie. Natomiast świat jest zupełnie po przeciwnej stronie i słowo ‘świętość’ dzisiaj dla niego niewiele znaczy albo i nic. Czasem zdewociałość, czasem wyłącznie klepanie paciorków, niekiedy obłudę, ale dla ludzi wierzących, tak normalnie wierzących, to jest jakiś szczyt, który dla normalnego człowieka jest trudny do osiągnięcia.
 


 

kubek-nalezyKubek „Należy pić mało…” (12 zł)

Autor Reguły nie pozostawia wątpliwości, że „picie wina w ogóle mnichom nie przystoi” (zob. RB 40, 6), stąpa jednak twardo po ziemi i przyznaje z ubolewaniem, iż „w naszych czasach nie można o tym mnichów przekonać”. Stąd i ten przepis Reguły: „zgódźmy się przynajmniej na to, że NALEŻY PIĆ MAŁO, A NIE AŻ DO PRZESYTU”! Proponujemy Wam zatem kubek, który – opatrzony takim pouczeniem – będzie Wam przypominał o konieczności zachowania umiaru… a jednocześnie zachęcał, by spędzić miłą chwilę z kubkiem herbaty lub kawy w ręku.
 


 

kubki-keep-calmKubki „Keep Calm and Ora et Labora” (wysokie) (12 zł)

W tak wspaniałym kubku zaparzysz kawę, zrobisz herbatę, jednym słowem – dobrze rozpoczniesz dzień w pracy. W czasie wolnym będzie idealnym partnerem przy lekturze ciekawej książki, a wieczorem umili ci czas w trakcie oglądania dobrego filmu.

Benedyktyńskie hasło „Ora et Labora” w sposób prosty dotyka dwóch najistotniejszych rzeczywistości w naszym życiu – modlitwy i pracy. Starajmy się zachować harmonię pomiędzy tymi dwoma filarami, a budowla naszej egzystencji nie runie, o czym, ufajmy, KUBEK Keep Calm będzie nam przypominał.
 


 

w-kregach-allelujaPłyta CD „W kręgach Alleluja” (1 zł!)

Alleluja jest przestrzenią wtopienia się w radość i gubienia się w niej. Jej kręgi pulsują i wibrują tym, co najwznioślejsze i najbardziej ludzkie. Jest połączeniem najbardziej ekstatycznej zewnętrzności i najbardziej skupionego wnętrza. Wymyka się kontroli, by prowadzić własnymi niepowtarzalnymi i ulotnymi drogami. Lubi to, co przypadkowe. Owszem, zagospodarowuje to – jak np. spotkanie dwóch benedyktynów – Anglika i Polaka, przeora i opata w swoich klasztorach; jak dialog improwizacji; jak pozornie paradoksalne zderzenie dwóch światów i wyprowadza zeń cały świat. Wyrasta poza modlitwę i przenika jej najgłębszą istotę. Kręgi Alleluja – świetlista, rozwibrowana przestrzeń zjednoczenia człowieka z Bogiem.
 


Promocja trwać będzie od piątku (11 XII 15) od godziny 12:00 do niedzieli (13 XII 15), do godz. 24:00. Korzystajcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl