Wideorelacja z nagrania audiobooka „Rozmowy o modlitwie” Jana Kasjana

Nie tak dawno na blogu wydawniczym umieściliśmy dla naszych czytelników zapis wideo z nagrywania w studiu „Reguły” św. Benedykta. Jak pisaliśmy, był to dopiero początek; w następny dzień przyszła kolej na II księgę „Dialogów” św. Grzegorza Wielkiego.

Dzisiaj prezentujemy owoc pracy naszego lektora, ojca Jana Pawła Konobrodzkiego OSB, który zmagał się z tekstem Jana Kasjana pt. „Rozmowy o modlitwie”, jednym z najbardziej klasycznych tekstów poświęconych modlitwie. Napisany został – w oparciu o spotkania z mnichami w Egipcie (383–400) – przez jednego z najwybitniejszych ojców monastycyzmu zachodniego.

Św. Jan Kasjan (ok. 365–435), mnich, jeden z największych autorytetów duchowych Kościoła wschodniego i zachodniego. Napisał „Rozmowy z Ojcami”, które należą do najwybitniejszych tekstów duchowych Zachodu.


  • jan-kasjan-rozmowy-o-modlitwie-nagranie-1
  • jan-kasjan-rozmowy-o-modlitwie-nagranie-2
  • jan-kasjan-rozmowy-o-modlitwie-nagranie-3
  • jan-kasjan-rozmowy-o-modlitwie-nagranie-4
  • jan-kasjan-rozmowy-o-modlitwie-nagranie-5

Premiera wszystkich trzech audiobooków planowana jest na luty 2015 r. Jeżeli chcecie być na bieżąco, zapiszcie się do naszego newslettera lub polubcie nasz fanpage.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl