Wspomnienia Ojca Leona Knabita OSB o Świętym Janie Pawle II [cz.1]

Za parę dni wypada 10. rocznica śmierci Świętego Papieża, naszego Rodaka Jana Pawła II. Z tej okazji postanowiliśmy publikować co jakiś czas wspomnienia Ojca Leona Knabita OSB, który pamięta czasy spotkań z Karolem Wojtyłą, a później następcą św. Piotra.

Jak sam Ojciec Leon napisał: „Tyle książek napisano o Ojcu Świętym Janie Pawle II. Wydaje się, że już nic więcej dodać nie można. A jednak próbuję…” Wszystkie historie zostały zgromadzone w wydanej przez nas książce pt. „Spotkania z Wujkiem Karolem”.
 


W drugiej połowie sierpnia 1965 roku Tyniec znów gościł swego Arcypasterza na trzydniowych rekolekcjach osobistych. Jako ówczesny proboszcz chciałem przy tej okazji „upiec i swoją pieczeń”. Ciężko wtedy chorował miejscowy grabarz, pan Józef Szybalski. Nic mu nie mogłem pomóc. A człowiek był zacny i oddany Kościołowi. Zwróciłem się więc nieśmiało do Wujka Karola:

– Czy Ksiądz Arcybiskup mógłby tam wpaść choć na chwilę i pobłogosławić chorego?

– Biskup to nawet rekolekcji porządnie odprawić nie może –

– zamruczał w odpowiedzi i oczywiście ostatniego dnia swego pobytu w Tyńcu poszedł do tego skromnego domu, usiadł na brzegu łóżka, porozmawiał z chorym jak z bratem i udzieliłem błogosławieństwa. A przedtem jeszcze znalazł trochę czasu, by w kościele spotkać się z grupą dzieci, które specjalnie na tę okazję zwołałem. Dzisiaj aż sam się sobie dziwię, jak mogłem w ten sposób zakłócać rzadkie chwile wypoczynku przyszłego Papieża. Ale właśnie – On nigdy nie onieśmielał. Można się było do Niego zwracać ze wszystkim i po prostu.


 

Poznaj więcej historii Ojca Leona na temat spotkań z Janem Pawłem II

wspomnienia-o-janie-pawle-2-leon-knabit-1

wspomnienia-o-janie-pawle-2-leon-knabit-2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl