Wybór tekstów z „Filokalii” on-line

Razem z portalem PSPO przygotowaliśmy nowy cykl nagrań fragmentów Filokalii, antologii tekstów poświęconych ascezie i modlitwie chrześcijańskiej. Po raz kolejny o pomoc poproszony został tyniecki mnich, o. Jan Paweł Konobrodzki, który już wcześniej użyczał swego głosu przy okazji różnych przedsięwzięć.

Nagrania tych tekstów będą pojawiać się co najmniej raz w tygodniu na naszym profilu SoundCloud; znajdziecie je tutaj, w serwisie Filokalia i również na naszym kanale YouTube. A dzisiaj prezentujemy krótki klip zapowiadający tę nową inicjatywę – możecie zobaczyć na nim naszego doświadczonego lektora i usłyszeć urywki dzieł, które już wkrótce staną się Wam bliższe.

Nieustannie zaś macie możliwość osobistego kontaktu z antologią Filokalia, którą kupić można w naszej internetowej księgarni. Przypominamy też, że to przedsięwzięcie jest częścią aktualnie trwającego Projektu FILOKALIA, którego celem jest pełen przekład wszystkich tomów Filokalii na język polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl