Wznowiliśmy dwie książki z serii „Dialogi”

Od wczoraj możecie zakupić w naszej księgarni internetowej dwa tytuły, które po dłuższej przerwie wznowiliśmy i oddajemy do Waszych rąk.
 
mnisi-nie-tylko-ci-swieci-ewa-wipszycka

„Mnisi nie tylko ci święci” – książka jest zapisem wywiadu-rzeki z prof. Ewą Wipszycką o pierwszych mnichach na pustyni egipskiej. Korzystając ze swej rozległej wiedzy, barwnym językiem i, jak zwykle, z niezwykłym zacięciem prof. Wipszycka kreśli przed oczami czytelnika fascynujący obraz pierwszych mnichów, ich codziennego życia, zmartwień i radości. Książka została wzbogacona ilustracjami (m. in. rekonstrukcją pierwszych eremów, stroju mnicha itp.), mapką i słowniczkiem.

 

od-bogow-poganskich-do-boga-zywego-anna-swiderkowna

„Od bogów pogańskich do Boga żywego” – co łączy chrześcijaństwo z religiami pogańskimi, religię monoteistyczną z wielobóstwem? Wydawać by się mogło, że nic… Jednak chrześcijaństwo wyrasta nie tylko z judaizmu – korzeniami sięga również świata grecko-rzymskiego; czerpie z filozofii starożytnej. O tym dziedzictwie, jak się zdaje, łatwo dziś zapominamy. Książka prof. Anny Świderkówny i o. Włodzimierza Zatorskiego w pasjonujący sposób odsłania przed nami te obszary, podkreślając, jak wiele możemy nauczyć się od starożytnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl