Z perspektywy egipskiego chłopa, czyli zapowiedź spotkania z prof. Ewą Wipszycką wokół książki „Drugi dar Nilu”

Jakiś czas temu wydaliśmy potężne dzieło prof. Ewy Wipszyckiej pt. „Drugi dar Nilu, czyli o mnichach i klasztorach w późnoantycznym Egipcie”. Mogliście o nim poczytać na blogu, jak też zapoznać się z recenzją książki na portalu benedyktyńskim. Autorka specjalizuje się w historii Egiptu czasów greckich i późnoantycznego chrześcijaństwa. Książka profesor Ewy Wipszyckiej jest obecnie najbardziej kompetentnym polskim wprowadzeniem do studium nad mnichami egipskimi doby późnego antyku.


Chcielibyśmy Was zaprosić na spotkanie z prof. Wipszycką, które odbędzie 9 grudnia 2014, o godz. 17.00 w Auli im. J. Tischnera Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego na ul. Gołębiej 13 w Krakowie. Temat spotkania: „Z perspektywy egipskiego chłopa: mnisi i biskupi w okolicach Teb”.


wipszycka_z_perspektywy

Zapiszcie sobie w kalendarzu i wpadnijcie na wyjątkowe spotkanie. Postaramy się całość nagrać i opublikować na naszym kanale YT :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl