Zacznij dzień od nowa z motywatorami Ojca Leona. Nie bądź jak nadęta purchawka… Więcej optymizmu i radości życia

Przesyłamy dla naszych Czytelników kilka fragmentów z najnowszej książki Ojca Leona pt. „Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha” 🙂 Liczymy na to, że staną się one motywacją do spędzenia dobrego i owocnego dnia…


Przeczytaj recenzję książki Ojca Leona
Wywiad „Były zauroczenia, potańcówki…” – fragment

Cieszmy się każdą dobrą miłością i dbajmy, o ile możemy, by taka dobra miłość zwyciężała w sercach wszystkich młodych, a i tych spośród nas, którzy przeżywają którąś tam młodość. Niech serca na dłoni u nikogo nie braknie.


Może niektórzy z nas dzisiaj zaczynają dzień z poczuciem wielkiej beznadziei, z rozmaitych powodów. Ktoś wygrał, ktoś przegrał, ktoś jeszcze nie wie, jak jest i co będzie, jak znaleźć siłę do tego, żeby beznadziejność pokonać. Jak umieć znaleźć siłę z zewnątrz i wewnątrz, żeby nie zatruwać nikogo swoją smutną twarzą i ściśniętym sercem. Jak znaleźć motywy nadziei – czy tylko w takim nieraz zabobonnym przyzywaniu osoby świętej: św. Antoni od rzeczy zgubionych, św. Juda Tadeusz od beznadziejnych, ktoś tam jeszcze od czegoś…? Czy kształtować w sobie taką postawę, o której nawet młodzież mówi: „z tobą wszystkiego dokonam”?


A przecież młodość to nie tylko wiek, młodość to postawa ducha. Ojciec Święty przypomina nam wyraźnie o tym swoją osobowością, swoimi nowymi pomysłami, treściami, które w nim są. I chociaż wie o złu świata chyba najwięcej ze wszystkich ludzi, to jednak nigdy nie przestrasza, nigdy nie peszy, nie odbiera ducha.


Z pewnością dorośli mogą wiele nauczyć się od dzieci. Chociażby tego, żeby uśmiechać się do siebie nawzajem, szczególnie do najbliższych, w rodzinie.


Święty Benedykt mówi: módl się i pracuj w radości i pokoju. Jak się modlisz i masz pracę, nie daj się jej pochłonąć: wtedy naprawdę jest radość.


Osoby z poczuciem humoru budują nową jakość w społeczeństwie. Śmiech towarzyszy ludziom i w tragicznych sytuacjach, jeśli wtedy mądrze i trafnie ktoś powie coś takiego, co rozładuje sytuację, to łatwiej to przeżyć.


Z gębą jak cmentarz o 23:57 świata nie zbawisz


Prawdziwa miłość daje prawdziwą wolność


I w wersji graficznej 🙂

leon-knabit-46

leon-knabit-47

leon-knabit-48

leon-knabit-50

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl