Zapowiedzi książkowe styczeń/luty 2015 + prezentacja nowego KUBKA Keep Calm and Ora et Labora (0,5 litra)

Najbliższe tygodnie zapowiadają wielką obfitość, jeśli chodzi o nowości wydawnicze. Pojawią się nowe tytuły w serii „Źródła monastyczne” i jedna pozycja w „Duchowości Wschodu i Zachodu”. Naszym hitem będzie książka Mnicha Kościoła Wschodniego „Modlitwa Jezusowa”. Będziecie ją mogli zakupić z pewnym BONUSEM, jednak na razie więcej nie będziemy zdradzać…

Poza nowościami książkowymi szykujemy się na poszerzenie oferty kubków KEEP CALM and ORA et LABORA. W lutym, po promocji jubileuszowej, kubeczki Ojca Leona będą dostępne w sprzedaży internetowej. W ramach świętowania jubileuszu Ojca Leona Knabita OSB mamy zamiar zrobić coś jeszcze, ale to też pozostawimy w ukryciu.


MEGA kubek – 0,5 litra pojemności. Prezentuje się wspaniale:

 • mega-kubek-keep-calm-1
 • mega-kubek-keep-calm-3
 • mega-kubek-keep-calm-6
 • mega-kubek-keep-calm-2
 • mega-kubek-keep-calm-5
 • mega-kubek-keep-calm-4

Poniżej prezentujemy nasze zapowiedzi:

 • „Klasztor w Mayo w kontekście wczesnego chrześcijaństwa na Wyspach Brytyjskich” – aby zrozumieć istnienie w VIII w. na samym zachodzie Irlandii angielskiego klasztoru, w którym mnisi hołdowali zwyczajom Kościoła celtyckiego, w przeciwieństwie do większości swoich braci w wierze w samej Irlandii, nie wystarczy znajomość chronologii wydarzeń. Potrzebne jest wniknięcie w kulturę i religijność VII-wiecznej Northumbrii, gdzie ścierały się ze sobą wpływy celtyckiej i rzymskiej misji.
 • „Pisma, tom 1. Pochwała życia eremickiego” – w niniejszej książce zebrano część pism weneckiego patrycjusza, Pawła Giustinianiego. W roku 1510, w wieku 34 lat, Justiniani zostaje mnichem w eremie kamedułów, ale porzuca klasztor w roku 1520, żeby założyć nowe zgromadzenie: Eremitów Kamedułów Góry Koronnej.
 • „Pisma, tom 2. Myśli o modlitwie i o miłości Boga” – pisma błogosławionego Pawła Giustinianiego, założyciela Kongregacji Eremitów Kamedułów Góry Koronnej, które przedstawiamy w niniejszym drugim tomie jego Opera omnia, stanowią okazję, żeby zastanowić się nad tym, jak można przeżywać i urzeczywistniać wzniosłe doświadczenia duchowe, nawet jeśli wydaje się, że opierają się one głównie na woli i na chęciach.
 • „Ideał monastyczny a życie pierwszych chrześcijan” – trzydzieści parę lat temu niespodziewanie pewien opat benedyktyński nakazał jednemu ze swoich mnichów (młodemu jeszcze i niedoświadczonemu), żeby wygłosił doroczne rekolekcje do członków pewnego ważnego opactwa. Ponieważ przypadały one na tydzień po uroczystości Pięćdziesiątnicy, dlatego mnichowi temu wydawało się, że zrobi najlepiej, jeżeli na tle życia pierwszych chrześcijan po Zesłaniu Ducha Świętego pokaże początek i wzór życia, jakie powinni prowadzić mnisi.
 • „Modlitwa Jezusowa. Jej początek, rozwój i praktyka w tradycji bizantyńsko-słowiańskiej” – historia modlitwy Jezusowej była badana już pod pewnymi aspektami, ale jak dotąd nigdy nie została ujęta całościowo. Nie zamierzamy tutaj opracowywać całych jej dziejów; chcielibyśmy jedynie naszkicować główne etapy. Nasze zainteresowanie tym problemem nie jest zainteresowaniem historyka. Chodzi o zbadanie praktyki, która choć zakorzeniona w najdawniejszej starożytności, do dziś pozostaje żywotna pośród chrześcijan Wschodu.

napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC | redakcja@tyniec.com.pl // blog wspierany przez jzelek.pl